0Shares

Zyra e Përfaqësuesit Special të Bashkimit Evropian në Kosovë nuk ka dhënë ndonjë detaj se kur do të fillojnë procedurat për themelimin e Fondit për veriun.

Nga kjo zyrë është thënë se marrëveshja për Doganat ishte një nga rezultatet më të prekshme të bisedimeve. Ndërsa çështjet praktike tani janë duke u definuar dhe zbatuar, raporton Radio Kosova.

Por, sipas zyrës së BE-së në Kosovë është në dorën e të dy palëve të japë detajet e marrëveshjes së arritur. /Telegrafi/

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)