0Shares

Mesfushori i Bayernit të Munichut, Basitan Schweinsteiger, është i bindur se ekipi i tij mund të ndërprejë pritjen dyvjecare për titull këtë sezon.

“Është edhe rrugë e gjatë derisa të shpërndahen trofetë. Secili njeri në ekip duhet që të tentojë dhe të luajë edhe më mirë në pjesën e dytë të sezonit, pasi më nuk ka shaka”.

“Nëse e bëjmë këtë, atëherë do të fitojmë titull. Ne mbrohemi shumë mirë dhe ky ka qenë faktor vendimtar. Është definitivisht një ndryshim krahasuar me sezonin e kaluar, e vërej edhe në qendër të fushës”, ka thënë Schweini.

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)