0Shares

Tre anëtarë të Partisë Socialiste (PS) në Këshillin Bashkiak të Sarandës, e kanë braktisur këtë forcë politike, duke u bashkuar me Lëvizjen Socialiste për Integrim (LSI).

Mësohet se anëtarët që kanë lënë PS-në duke u rreshtuar në radhët LSI-së janë Delfin Hajnaj, Enkeleda Vasili dhe Hajri Goxhaj.

Bëhet me dije se këta anëtarë nëpërmjet një deklarate i kanë komunikuar Partisë Socialiste vendimin e tyre për tu larguar tek LSI, bashkë me arsyet e këtij largimi. /Telegrafi/

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)