0Shares

Këngëtari nga Fieri, Sabiani, ditë më parë ka publikuar një këngë të re me titull “Së bashku me Sali Berishën”.

Në këtë këngë, ai e krahason Berishën me Skënderbeun dhe flet për njëqindvjetorin e Pavarësisë dhe njëzetvjetorin e demokracisë në Shqipëri. Kështu tingëllon refreni i këngës: “Një shekull bën pavarësia, kur flamurin lartë e ngritëm – njëzet vjet demokracia, bashkë me Sali Berishën”.

Sido që të jetë, dikush me shaka e dikush me seriozitet, kënga është shpërndarë në rrjetet sociale. /Telegrafi/

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)