0Shares

Zëvëndëstrajneri i Barcelonës, Jordi Roura, ka thënë se David Villa mbetet lojtar shumë i rëndësishëm për katalanasit, pas golit të tij të realizuar ndaj Sevillas.

“Ne gjithmonë kemi thënë se Villa është lojtar me rëndësi për ne. Ai vazhdimisht po e tregon këtë. Ai vjen dhe shënon në momentet më të rëndësishme”.

“Pas pjesës së parë, u kam thënë lojtarëve të qëndrojnë të qetë dhe të mos nxitohen. Alexis Sanchez mori një lëndim serioz, kështu Tello hyri në lojë dhe luajti shumë mirë”.

“Natyrisht ne brengosemi për pranimin e golave, por po tentojmë të përmirësohemi në atë aspekt”, ka thënë Roura. /Telegrafi/

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)