0Shares

Kryetari i Këshillit të Bashkimi Evropian (BE), Herman Van Rompuy mendon se kriza ekonomike dhe sociale në Bashkimin Europian është drejt fundit.

"Europa ka përjetuar një situatë ekonomike dhe sociale tejet të vështirë, por viti 2012 shënoi fillimin e daljes nga kriza. Sipas mendimit tim, eurozona nuk është më në rrezik", – tha ai të martën në një konferencë shtypi në Talin.

Në të njëjtën kohë, Herman Van Rompuy bëri thirrje për të mos e nënvlerësuar situatën duke marrë shkas nga ndryshimet pozitive. /Telegrafi/

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)