0Shares

Klubi italian, Roma, është dënuar me 25.000 euro për shkak të shprehjeve raciste të tifozëve në ndeshjen e të shtunës kundër Juventusit.

Giallorossët e fituan takimin në Olimpico me rezultat 1-0, mirëpo përveç këngëve raciste, tifozët vendas hodhën fishekzjarrë dhe shihe plastike në pjesën e tribunës ku gjendeshin tifozët mysafirë.

Edhe Juventusi është dënuar me 15.000 euro për shkak të hedhjes së fishekzjarrëve dhe shisheve të plastikës, ndërkohë për fundjavën që lamë pas janë dënuar edhe Pescara (3.000 euro) dhe Udinese (1.000 euro). /Telegrafi/

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)