0Shares

Ylli i Bayernit të Munichut, Arjen Robben, ka thënë se ai ka vendosur që mos t’i luajë ndeshjet që nuk kanë shumë rëndësi me kombëtaren e Holandës, në mënyrë që t’iu shmanget lëndimeve.

“Kombinimi mes meje dhe ekipit të kombëtares ka qenë i pafat. Nuk e di arsyen, por unë vazhdimisht po marr lëndime kur po luaj me kombëtaren”.

“Tani, para se të e keqkuptoni idenë time, po ua sqaroj se unë nuk do të pensionohem nga kombëtarja, sepse të luaj për vendin tim është një nder i madh”.

“Sidoqoftë, nëse ndonjë ndeshje nuk është shumë e rëndësishme ose kur e kemi kalendarin shumë të zënë, mund të vendosi që të mos luaj për kombëtaren. Duhet të mendoj shumë seriozisht për këtë”, ka thënë Robben për TZ./Telegrafi/

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)