0Shares

Mesfushori i Bayern Munichut, Arjen Robben, mendon se Arsenali do ta ketë të vështirë ta mbajë në klub talentin, Jack Wilshere, nëse ata vazhdojnë të mos fitojnë trofe.

Topçinjtë nuk kanë fituar asnjë trofe që nga viti 2005 kur e fituan FA Cup dhe si duket ky fat do t’i përcjellë ata edhe këtë sezon.

“Nuk e di nëse Arsenali do të mund ta mbajë Wilsheren nëse ata vazhdojnë të mos fitojnë asgjë”.

“Gjithmonë është e vështirë ta gjykosh një lojtarë për këtë gjë, por ju mund ta shihni se Wilshere është një talent i madh dhe është ende i ri. Ai është vetëm 21 vjetar dhe definitivisht do të bëhet lojtar i madh”, ka thënë Robben për Daily Star. /Telegrafi/

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)