Lista Serbe ka reaguar ndaj vendimit të autoriteteve qeveritare në Kosovë për të refuzuar kërkesën e drejtorit të të ashtuquajturës Zyra për Kosovë në Qeverinë e Serbisë, Petar Petkoviq për të vizituar Kosovën.

“Në momentin kur qytetarët tanë po përballen me përmbytje të tmerrshme,… në Prishtinë ata luajnë disa lojëra politike për të fituar pikë politike në fushatën parazgjedhore”.

Zyrtarit serb, Petar Petkoviq i refuzohet kërkesa për ta vizituar Kosovën Zyrtarit serb, Petar Petkoviq i refuzohet kërkesa për ta vizituar Kosovën

САОПШТЕЊЕ СРПСКЕ ЛИСТЕ

Српска листа најоштрије осуђују одлуку Приштине да oнемогући директору Канцеларије за Косово и…

Posted by Српска листа on Thursday, January 14, 2021

“Ajo që na zhgënjen është heshtja e bashkësisë ndërkombëtare që është më e ftuar të reagojë ndaj këtyre provokimeve dhe shkeljeve të marrëveshjes. Pyesim veten nëse kjo heshtje është një shenjë e miratimit”, thuhet në reagimin e Listës Serbe.

Pas interesimit të medieve, njoftoj opinionin publik se edhe sonte MPJD ka refuzuar kërkesën e zyrtarit serb Petar…

Posted by Meliza Haradinaj-Stublla on Wednesday, January 13, 2021

Ndryshe, ministrja në detyrë e Punëve të Jashtme, Meliza Haradinaj-Stublla ka bërë të ditur se i është ndaluar hyrja në Kosovë, Petar Petkoviqit. /Telegrafi/