Kamerat e sigurisë kanë kapur momentin, kur një raketë ruse bie dhe shpërthen në parkun e qytetit Kharkit në lindje të Ukrainës.

Pamjet janë shpërndarë në Tëitter nga Anton Gerashchenko, këshilltar i Ministrit të Punëve të Brendshme, transmeton Telegrafi.

Kujtojmë që Kharkivi ishte pushtuar nga rusët, pasi fillimit të pushtimit në masë të gjerë por që vitin e kaluar ukrainasit arritën ta rimarrin.

Zelensky do të udhëtojë sot për në Mbretërinë e Bashkuar Zelensky do të udhëtojë sot për në Mbretërinë e Bashkuar

Sulmet me raketa ruse po vazhdon në tërë territorin e Ukrainës. Kurse javën e kaluar dy raketa ruse goditën qendrën e Kharkivit.

E njëra prej raketave goditi një ndërtesë kolektive, ku si pasojë humbën jetën tre civilë. /Telegrafi/

Reklama