LAJMI I FUNDIT:

Raketa ruse bie afër ushtarëve ukrainas, shpëtojnë mrekullisht – kamera amatore filmoi momentin kritik

Raketa ruse bie afër ushtarëve ukrainas, shpëtojnë mrekullisht – kamera amatore filmoi momentin kritik

Dy ushtarë ukrainas lirisht mund të thuhet se janë njerëzit më me fat, për faktin se i shpëtuan shpërthimit të raketës që ra pak metra larg tyre.

Reklama

Ata ishin pozicionuar brenda istikameve dhe po flisnin me njëri-tjetrin, kur një raketë ruse ra pranë tyre dhe shpërthen gjithçka, transmeton Telegrafi.

Për fat të mirë reagimi i tyre i shpejt dhe istikamet ua shpëtuan jetën, kurse i gjithë ky sulm është filmuar me kamerë amatore.

Ish-komandanti rus kritikoi Putinin: Hesht, mos e hap gojën
Lexo po ashtu Ish-komandanti rus kritikoi Putinin: Hesht, mos e hap gojën

Derisa po binte raketa, vazhdimisht dëgjohej një tingull që tregonte se do të shpërthejë shumë afër tyre.

Nuk dihet nëse kishte ushtarë tjerë ukrainas brenda istikameve, por shpëtimi i këtyre dy ushtarëve po konsiderohet si “mrekulli”. /Telegrafi/