0Shares

Agnieszka Radwanska e ka kthyer në shtëpi tenisten serbe, Ana Ivanovic, të cilën e mposhti brenda 70 minutave.

Polakja ishte në formë të jashtëzakonshme në këtë takim, duke i treguar Ivanovicit se është larg për t’u kualifikuar në qerekfinale.

Ndeshja mbaroi me rezultat 6-4 dhe 6-2 për Radëanskan, që është dhe shkatërrim për tenisten ruse.

Në fazën tjetër Radëanska takohet me Li Na, të cilën ajo e mposhti në finalen e turneut Sydney International 10 ditë më parë. /Telegrafi/

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)