Një radhë makinash është parë në kufirin Rusi-Gjeorgji.

Trafiku në vendkalimin me Finlandën gjithashtu u rrit pasi presidenti rus, Vladimir Putin tha se kishte ndërmend të mobilizonte 300,000 rezervistë për të luftuar në Ukrainë, transmeton Telegrafi.

Çmimet e biletave të aeroplanit jashtë Moskës janë rritur mbi 5,000 dollarë për udhëtime me një drejtim në vendet më të afërta të huaja.

Shumica e biletave të linjës ajrore janë shitur plotësisht për ditët në vijim.

Sergei, një burrë rus që nuk pranoi të jepte mbiemrin e tij, tha për Reuters ndërsa mbërriti në kryeqytetin serb, Beograd: “Është në rregull të kesh frikë nga lufta, nga vdekja dhe gjëra të tilla”. /Telegrafi/

Reklama