0Shares

Ministri qipriot i pjesës veriore, Lukas Luka i ka thënë kryetrarit të Qeverisë serbe, Rasim Lajicit se qëndrimi i Qipros është se kurrë nuk do të njohë pavarësinë e Kosovës.

Lajic e ka falënderuar Qeverinë qipriote për këtë qëndrim, transmeton “Beta”.

Në Beograd po qëndron edhe kryetar qipriot Dimitris Hristofjas. Ai pritet të ketë takime me kryetarin serb Nikolic dhe me kryeministrin Dacic, transmeton “Koha”. /Telegrafi/

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)