LAJMI I FUNDIT:

‘Putini po përdor sozi, po mashtron njerëzit e tij’ – pas fotografive, tani edhe një video është bërë virale në mediat sociale në Rusi

‘Putini po përdor sozi, po mashtron njerëzit e tij’ – pas fotografive, tani edhe një video është bërë virale në mediat sociale në Rusi

Një video po bëhet virale në mediat sociale ruse duke pretenduar se Vladimir Putin po mashtron njerëzit e tij duke përdorur sozi të shumta për udhëtime që ai nuk dëshiron të bëjë.

Reklama

Aty përmendet edhe pretendimi se i vetmi udhëtim i presidentit të Kremlinit deri më tani në territorin e pushtuar rishtazi në Mariupol është kryer nga një sozi dhe pyet: ‘Kush po e sundon Rusinë?’.

Është e paqartë se kush e ka bërë videon, por duket se synon të arrijë rusët që mbështeten në mediat shtetërore besnike për lajmet e tyre, shkruan DailyMail, përcjell Telegrafi.

Pamjet shtrojnë pyetjen: ‘Kush e vizitoi Mariupolin?’.

Aty thuhet: “Specialistët kohë më parë vunë re se dallimet mes tij dhe të trupit të presidentit rus. Një shenj vesh të Putinit ndryshon vazhdimisht. Ashtu si një nishan i vogël në fytyrën e tij.

‘Cili mendoni se është i vërteti?’: Dyshime nëse ishte Putini ai që vizitoi Mariupolin në Ukrainë
Lexo po ashtu ‘Cili mendoni se është i vërteti?’: Dyshime nëse ishte Putini ai që vizitoi Mariupolin në Ukrainë

“Njëri nga Putinët ka rrudha të drejta në fytyrë, tjetri ka [rrudha] të vogla dhe të ndërprera”.

“Kjo është e pamundur edhe nëse ai do të kishte përdorur botoks”.

Ato vijnë pasi zyrtari i Kievit, Anton Gerashchenko postoi tre imazhe të mjekrës së Putinit dhe vuri në dyshim nëse ato i përkisnin të njëjtit njeri. /Telegrafi/


Në trend Botë

Më shumë
Pamje dramatike, dhjetëra ushtarë ukrainas ia mësyjnë llogoreve të rusëve

Pamje dramatike, dhjetëra ushtarë ukrainas ia mësyjnë llogoreve të rusëve

Evropa
Rubin: Serbia është i vetmi vend në Ballkan ku mediat ruse ‘RT’ dhe ‘Sputnik’ transmetojnë ende

Rubin: Serbia është i vetmi vend në Ballkan ku mediat ruse ‘RT’ dhe ‘Sputnik’ transmetojnë ende

Botë
Dhjetëra ushtarë rusë braktisin pozicionet e tyre në vijën e frontit, sipas pamjeve që po shpërndahen në rrjet

Dhjetëra ushtarë rusë braktisin pozicionet e tyre në vijën e frontit, sipas pamjeve që po shpërndahen në rrjet

Evropa
Momenti kur ukrainasit hedhin në erë tankun rus

Momenti kur ukrainasit hedhin në erë tankun rus

Evropa
Çiklisti ukrainas vazhdon rrugën sikur nuk po ndodh asgjë në momentin që rusët shkrepin një raketë

Çiklisti ukrainas vazhdon rrugën sikur nuk po ndodh asgjë në momentin që rusët shkrepin një raketë

Evropa
Ish-gjenerali amerikan: Putin më parë përdor armë bërthamore sesa humb luftën në Ukrainë

Ish-gjenerali amerikan: Putin më parë përdor armë bërthamore sesa humb luftën në Ukrainë

Evropa
Kalo në kategori