Një infermiere në SHBA u ribashkua me dy fëmijët e saj pasi kaloi më shumë se dy muaj e ndarë nga ata, për shkak të pandemisë së coronavirusit.

Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, Suzanne Vaughan, 43-vjeçe, nga Norfolk, e cila punon në “Spitalin Mbretëresha Elizabetë” në Kings Lynn, mori vendimin e vështirë për t’u ndarë nga vajzat e saj, Bella, nëntë vjeçe dhe Hettie, shtatë vjeçe, pasi punonte në kujdesin intensiv gjatë pikut të COVID-19.

Suzanne left her children with their aunt Charlotte, while she worked with covid-19 patients as an ODP at the Queen Elizabeth Hospital in Kings Lynn

Bëhet e ditur se Vaughan ishte larg tyre për nëntë javë, ndërsa “luftonte” në vijën e parë të frontit, në shërbim të të prekurve nga coronavirusi.

British mother Suzanne, was filmed reuniting with her daughters Bella, nine, and Hettie, seven, (pictured) after spending nine weeks apart

Motra e Suzanne, Charlotte e cila u kujdes për mbesat, publikoi disa imazhe në Twitter të këtij momenti rrëqethës, kur e ëma u ribashkua me familjen të dielën e kaluar.