0Shares

Paris Saint-Germain është duke planifikuar që gjatë verës të bëjë një ofertë shokuese për sulmuesin e Manchester Unitedit, Wayne Rooney.

Sipas Daily Mail, sponsori i PSG, Nike, është duke e nxitur klubin francez për këtë transferim dhe njëherësh ka ofruar mbështetjen financiare nëse anglezi kalon në Parc de Princes.

27-vjeçari po kalon në ngritje dhe rënie të formës me Djajtë e Kuq, ndërsa Nike shpreson që të përfitojë sa më shumë me shitjen e fanellave të Rooneyt, duke qenë se fanella e tij është më e shitura në Ligën Premier. /Telegrafi/

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)