0Shares

Përzgjedhësi i Italisë, Cesare Prandelli, ka lëvduar punën e trajnerit të Juventusit, Antonio Conte, pas suksesit që arriti në vitin e parë me Bianconerët.

“Juventusi ka treguar se me menalitetin e duhur dhe strukturën ideale është më se e mundur të keni sukses me mungesë të madje edhe një top lojtari. Conte ka bërë dhe është duke bërë punë të jashtëzakonshme te Juventusi”.

“Ai është jashtëzakonisht i organizuar dhe ka krijuar një kulturë me sakrifica, përkushtim dhe fokus”, është shprehur Prandelli. /Telegrafi/

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)