Policia e Kosovës ka bërë të ditur se në 24 orët janë shqiptuar 1,977 gjoba për mosrespektim të masave antiCOVID-19.

Në raportin e Policisë po ashtu bëhet e ditur se gjatë të hënës janë shqiptuar edhe 1,379 tiketa trafiku.

Po në 24 orët e fundit janë arrestuar 35 persona, 13 janë dërguar në mbajtje dhe 9 në vuajte të dënimit. /Telegrafi/