0Shares

Mesfushori i Juventusit, Andrea Pirlo, është i ngazëllyer pas 18 muajve të tij në Torino, dhe thotë se çelësi i suksesit në moshë së shtyrë është puna dhe përqendrimi më i madh.

“Çelësi i suksesit tim? Mirë, ju duhet të dini gjithçka nga pak. Duhet të dini si të mbroheni, si të sulmoni, ta dirigjoni ndeshjen, ta fitoni topin dhe shënoni gola – gjithçka nga pak”.

“Unë vetëm përpiqem të jap gjithçka nga vetja për të qenë në formë për ndeshjet. Sa më shumë plakesh, gjithnjë e më e rëndësishme bëhet të stërviteni mirë dhe të fokusoheni në çdo detaj të vetëm, vetëm për të qëndruar në formën më të mirë sa më gjatë që mundeni”, ka thënë Pirlo. /Telegrafi/

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)