0Shares

Portieri i Barcelonës, Jose Pinto, ka nënshkruar kontratë të re me katalunasit, e cila do ta mbajë atë në Camp Nou deri në verën e vitit 2014.

Kontrata paraprake e 37-vjeçarit skadonte në fund të sezonit aktual, por ai e ka vazhduar atë edhe për një sezon tjetër.

“Ndjehem me fat që jam bërë pjesë e historisë së kësaj skuadre mahnitëse”, citon faqja zyrtare e Blaugranëve fjalët e spanjollit.

Pinto iu bashkua Barcelonës në janar të vitit 2008 nga Celta Vigo dhe ka qenë zgjedhja e dytë e trajnerëve, pas Victor Valdes. /Telegrafi/

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)