LAJMI I FUNDIT:

Përfundon sondazhi i Telegrafit se kush do të largohet nga BBVA mes Oltës dhe Kiarës – diferencë e madhe në përqindje

Përfundon sondazhi i Telegrafit se kush do të largohet nga BBVA mes Oltës dhe Kiarës – diferencë e madhe në përqindje

Një prej nominimeve më të forta të këtij edicioni të Big Brother VIP Albania është edhe ai i kësaj jave.

Reklama

Dy konkurrentet Olta Gixhari dhe Kiara Tito u vendosën në nominim përballë njëra-tjetrës dhe sonte (e shtunë) do të mësohet se cila do të jetë e eliminuara.

Por, para kësaj, Telegrafi ka realizuar një sondazh për të marrë përgjigjen e publikut se cila sipas tyre duhet të largohet nga shtëpia e famshme.

Foto: Big Brother VIP Albania/Instagram

Me pyetjen “Olta apo Kiara – kush mendoni se duhet të dalë të shtunën nga Big brother VIP Albania?” – lexuesit kishin mundësi të thonë mendimin e tyre.

Në këtë sondazh morën pjesë mbi 32 mijë votues nga ku 70 për qind (23,126 vota) votuan për Oltën si banorja që duhet të eliminohet, ndërsa 30 për qind (9695) për Kiarën.

Olta dhe Kiara dalin në nominim përballë njëra-tjetrës
Lexo po ashtu Olta dhe Kiara dalin në nominim përballë njëra-tjetrës

Megjithatë, mbetet të shihet sonte gjatë spektaklit se cila është banorja për të cilën publiku e ka votuar për të lënë garën pas më shumë se 90 ditësh brenda.

Theksojmë që ky format ka edhe një biletë kthimi që shfrytëzohet nga banori i eliminuar dhe në rast se ka fatin t’i qëlloj e tilla ata mund të rikthen për të vazhduar rrugëtimin në BBVA. /Telegrafi/

* Ky sondazh u realizua nga portali Telegrafi për lexuesit, dhe nuk lidhet me votimin zyrtar të spektaklit Big Brother VIP Albania, i cili realizohet përmes SMS-ve.Në trend Magazina

Më shumë
Kim Kardashian merr vëmendjen me linjat trupore në Berlin, ndërsa era ia tund flokët dhe e bën të duket më atraktive

Kim Kardashian merr vëmendjen me linjat trupore në Berlin, ndërsa era ia tund flokët dhe e bën të duket më atraktive

Magazina
E njohur për figurën e admiruar trupore, Ana Kabashi josh në pozat me bikini

E njohur për figurën e admiruar trupore, Ana Kabashi josh në pozat me bikini

Magazina
Blero i bën një dedikim emocional të dashurës së re për ditëlindje: I yti që nga prekja e parë, i yti përjetësisht

Blero i bën një dedikim emocional të dashurës së re për ditëlindje: I yti që nga prekja e parë, i yti përjetësisht

Magazina
Camila Cabello dhe Shawn Mendes ndahen për herë të dytë

Camila Cabello dhe Shawn Mendes ndahen për herë të dytë

Magazina
Pjesë e një filmi bashkë, Olta Gixhari publikon foto përkrah Luiz Ejllit

Pjesë e një filmi bashkë, Olta Gixhari publikon foto përkrah Luiz Ejllit

Magazina
Babai i Justin Bieber kritikohet për mesazhin homofobik që bëri gjatë muajit të krenarisë

Babai i Justin Bieber kritikohet për mesazhin homofobik që bëri gjatë muajit të krenarisë

Magazina
Kalo në kategori