0Shares

Florentino Perez ka konfirmuar se Carlo Ancelotti është kandidati kryesor për postin e trajnerit te Real Madridi.

Trajneri i Paris Saint-Germainit është lidhur me postin e lënë bosh nga Jose Mourinho, por deri më tash ka pasur probleme në shkëputjen e kontratës me kampionin e Ligue 1.

“Në këtë moment na duhet një trajner, i cili na njeh mirë dhe italiani Carlo Ancelotti na njeh, sepse para katër vitesh u përpoqa të nënshkruaj me të dhe nuk ia arrita”.

“Nëse mund ta prishë kontratën me PSG-në, do të jemi të lumtur, ndërsa nëse nuk e bën, atëherë në rregull, por nuk besoj se kjo çështje do të zgjasë shumë”, ka deklaruar Perez për EsRadio. /Telegrafi/

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)