0Shares

Të martën, rreth orës 23.00, policia është informuar se ne Pejë kishte plasur një zënkë ne mes të dy grupeve shtetas të Kosovës, A.M, E.Z., F.B., B.Z. në njërën anë dhe M.H., K.N., N.L. në anën tjetër.

Në këtë përleshje janë përdorur mjete të forta (dyshohet edhe thika)dhe si pasojë e gjithë kësaj kanë mbetur të lënduar rëndë të dyshuarit A.M.; M.H; K.N.; N.L.

Katër te lënduarve menjëherë ju ka dhëne tretmani mjekësor ne spitalin rajonal ne Pejë,dhe pas ekzaminimit mjekësor, mjeku kujdestar ka vendos që të dyshuarit A.M; M.H.dhe N.L.të dërgohen në QKUK-ne Prishtine, për shkak te lëndimeve të rënda, kurse i dyshuari K.N. , ka mbetur për mjekim te mëtutjeshëm ne spitalin rajonal në Pejë, transmeton Koha.net.

Te dyshuarit E.Z.; F.B. dhe B.Z. , janë arrestuar nga efektivet policor dhe pas intervistimit nga ana e njësitit të hetimeve rajonale në bashkëpunim me prokurorin përkatës të çështjes, ju është caktuar masa e ndalimit policor.

Në vendin e ngjarjes kanë dal Njësiti i Hetimeve Rajonale DRP të Pejës, Njësiti i Hetimeve te Stacionit Policor të Pejës, si dhe krimteknika rajonale dhe e Stacionit policor në Pejë.

Hetuesit përkatës të rastit janë duke hetuar të gjitha rrethanat lidhur me ketë incident dhe rasti do të procedohet në Prokurori. /Telegrafi/

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)