0Shares

Policia e Kosovës njoftoi se ka arrestuar dy të dyshuar në Pejë, pasi njëri prej tyre pas një mosmarrëveshje ka shtënë me armë zjarri në drejtim të viktimës, duke i shkaktuar lëndime trupore.

Ngjarja ka ndodhur të dielën në parkun e qytetit në Pejë.

Viktima është dërguar në spitalin e Pejës për tretmanë mjekësor, ndërsa nga të dyshuarit është konfiskuar arma EKOL Special 99 cal.9mm dhe një karikatorë.

Pas intervistimit në konsultim me prokurorin të njëjtit janë dërguar në mbajtje. /Telegrafi/

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)