Arsenali duket se dalëngadalë po rikthehet në formë të lartë në Ligën Premier.

The Gunners fituan 3-0 kundër Newcastle United në kuadër të javës së 19-të në ligën angleze.

Arsenali u rikthehet fitoreve në triumfin me shumë stil ndaj Newcastles Arsenali u rikthehet fitoreve në triumfin me shumë stil ndaj Newcastles

Mikel Arteta po bije në formulën magjike të suksesit te skuadra londineze, pasi po bënë disa rrotacione të mira në ekip.

Shumica e lojtarëve po kalojnë nëpër një formë të lartë, e në mesin e tyre është edhe Cedric Soares.

Arsenal 3-0 Newcaslte, nota e Granit Xhakës dhe të tjerëve Arsenal 3-0 Newcaslte, nota e Granit Xhakës dhe të tjerëve

Lojtari kishte një paraqitje mbresëlënëse ndaj The Magpies, e që një pasim i tij ka rrëmbyer internetin.

Cedric ishte nën presion të lojtarit kundërshtar, por megjithatë arriti që me thembër të pasonte për mrekulli te Bukayo Saka. /Telegrafi/