LAJMI I FUNDIT:

Paqarada ia lë fajin edhe gjyqtarit për barazimin ndaj Andorrës

Paqarada ia lë fajin edhe gjyqtarit për barazimin ndaj Andorrës

Leart Paqarada ka thënë se Kosova ka lëshuar dy pikë të vlefshme kundër Andorrës, në ndeshjen që barazuar 1-1 në stadiumin “Fadil Vokrri”.

Reklama

Mbrojtësi i majtë insistoi se Kosova kishte dukshëm ekip më të mirë se Andorra, por që nuk luajti aq mirë dhe kjo i kushtoi me barazim.

Ai po ashtu, pati edhe disa fjalë për gjyqtarin kryesor të ndeshjes.

“Kemi pritur tri pikë, por nuk luajtëm mirë dhe gjyqtari nuk ishte në anën tonë”.

“Sigurisht, që jemi të zhgënjyer pasi është dashur ta fitojmë këtë ndeshje, por tani duhet të punojmë dhe t’i përmirësojmë gabimet që mos t’i përsëritim në ndeshjet tjera”, ka thënë Paqarada.

Kosova ka dy pikë pas dy ndeshjeve të para në Grupin I. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Trajneri i Borussia Dortmund, Terzic, ka dhënë një nga intervistat më të trishta në histori të Bundesligës, pasi humbi titullin kampion

Trajneri i Borussia Dortmund, Terzic, ka dhënë një nga intervistat më të trishta në histori të Bundesligës, pasi humbi titullin kampion

Bundesliga
Si mund të luajë Real Madridi në vitin 2024 pas transferimit të Kylian Mbappes, kush do të ishte në 11-shen startuese

Si mund të luajë Real Madridi në vitin 2024 pas transferimit të Kylian Mbappes, kush do të ishte në 11-shen startuese

La Liga
Përballje e shqiptarëve në MLS, Shaqiri me një asistim maestral i siguron një pikë Chicagos

Përballje e shqiptarëve në MLS, Shaqiri me një asistim maestral i siguron një pikë Chicagos

Ndërkombëtare
Hidhini një sy stadiumit ku do të luhet Liga Premier sezonin e ardhshëm, kushtet aty shqetësojnë gjigantët anglezë

Hidhini një sy stadiumit ku do të luhet Liga Premier sezonin e ardhshëm, kushtet aty shqetësojnë gjigantët anglezë

Premier League
Uzuni me golin e tij ngjit Granadën në La Liga dhe mbyll sezonin si golashënuesi më i mirë i kampionatit

Uzuni me golin e tij ngjit Granadën në La Liga dhe mbyll sezonin si golashënuesi më i mirë i kampionatit

La Liga
Ronaldo, Messi, Romario – kush janë golashënuesit më të mirë në historinë e futbollit?

Ronaldo, Messi, Romario – kush janë golashënuesit më të mirë në historinë e futbollit?

Ndërkombëtare
Kalo në kategori