0Shares

Sulmuesi i Newcastle, Papiss Cisse, ka deklaruar se ai përshtatet shumë mirë me qendërsulmuesin, Demba Ba dhe se nuk dëshiron që ai të largohet gjatë janarit.

Futbollisti senegalez, Demba Ba, mund të largohet nga Newcastle në janar pasi ka një klauzolë të vogël prej 7.5 milionë eurosh nëse dëshiron të blejë ndonjë klub tjetër.

“Unë jam përshtatur shumë mirë me Demban në sulm që nga momenti kur kam ardhur këtu dhe ai është lojtar shumë i rëndësishëm për Newcastle”.

“Kam dëgjuar për vendimin e drejtorëve në klub, por unë personalisht mendoj që ky është lajm i keq për ne”, ka thënë Cisse për The Sun. /Telegrafi/

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)