0Shares

Papa Benedikti XVI ka falënderuar publikun për “dashurinë dhe lutjet e tyre”, në daljen e parë publike pas lajmit për dorëheqjen e tij. Papa është pritur me brohoritje dhe lot në një sallë të Vatikanit mëngjesin e sotëm.

Ai ka thënë se është dorëhequr “për të mirën e Kishës” duke qenë i vetëdijshëm për shëndetin e tij, raportojnë mediat.

Papa më vonë në Bazilikën e Shën Pjetrit, do të mbajë atë që njihet si dalja e fundit publike e tij.

85 vjeçari do të vazhdojë detyrën e tij deri në fund të muajit shkurt, kur do të pensionohet. /Telegrafi/

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)