0Shares

Qeveria e Serbisë ka emëruar Krstimir Panticin dhe Malinka Mitrovicin zëvendës të drejtorit të Zyrës për Kosovën, njoftojnë mediat në Beograd.

Pantic është kryetar i Mitrovicës, i zgjedhur ilegalisht nga zgjedhjet vendore që ka mbajtur Serbia në veri.

Drejtor i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë është Aleksandër Vulin. /Telegrafi/

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)