LAJMI I FUNDIT:

Pamje për së afërti të një aksioni ku ushtarët ukrainas po luftonin për t’i zmbrapsur trupat e Wagnerit në periferi të Bakhmut

Pamje për së afërti të një aksioni ku ushtarët ukrainas po luftonin për t’i zmbrapsur trupat e Wagnerit në periferi të Bakhmut

Luftime të ashpra po vazhdojnë në qytetin Bakhmut të Ukrainës nga ku Rusia është përpjekur me muaj për ta uzurpuar.

Reklama

Megjithatë ushtarët ukrainas nuk po dorëzohen duke u zotuar se nuk do ta lëshojnë. Guximi i ushtarëve ukrainas po dëshmohet edhe përmes kësaj videoje që tregon një përballje midis ushtarëve të Ukrainës dhe trupave të grupit Wagner, transmeton Telegrafi.

Pamjet u xhiruan diku në periferi të qytetit Bakhmutit.

Me këmbëngulje, ushtarët të cilët po qëndronin në pozicionin e tyre po i zmbrapseshin sulmit të grupit Wagner. /Telegrafi/


Në trend Botë

Më shumë
Pamje dramatike, dhjetëra ushtarë ukrainas ia mësyjnë llogoreve të rusëve

Pamje dramatike, dhjetëra ushtarë ukrainas ia mësyjnë llogoreve të rusëve

Evropa
Rubin: Serbia është i vetmi vend në Ballkan ku mediat ruse ‘RT’ dhe ‘Sputnik’ transmetojnë ende

Rubin: Serbia është i vetmi vend në Ballkan ku mediat ruse ‘RT’ dhe ‘Sputnik’ transmetojnë ende

Botë
Dhjetëra ushtarë rusë braktisin pozicionet e tyre në vijën e frontit, sipas pamjeve që po shpërndahen në rrjet

Dhjetëra ushtarë rusë braktisin pozicionet e tyre në vijën e frontit, sipas pamjeve që po shpërndahen në rrjet

Evropa
Momenti kur ukrainasit hedhin në erë tankun rus

Momenti kur ukrainasit hedhin në erë tankun rus

Evropa
Çiklisti ukrainas vazhdon rrugën sikur nuk po ndodh asgjë në momentin që rusët shkrepin një raketë

Çiklisti ukrainas vazhdon rrugën sikur nuk po ndodh asgjë në momentin që rusët shkrepin një raketë

Evropa
Ish-gjenerali amerikan: Putin më parë përdor armë bërthamore sesa humb luftën në Ukrainë

Ish-gjenerali amerikan: Putin më parë përdor armë bërthamore sesa humb luftën në Ukrainë

Evropa
Kalo në kategori