LAJMI I FUNDIT:

Osmani: Maqedonia është e katërta në NATO për kokë banori sa i përket ndihmës për sigurinë për Ukrainën

Osmani: Maqedonia është e katërta në NATO për kokë banori sa i përket ndihmës për sigurinë për Ukrainën

Ministri i Punëve të Jashtme të Maqedonisë së Veriut, Bujar Osmani, tha sot se vendi ynë është i katërti në NATO për kokë banori sa i përket mbështetjes së sigurisë për Ukrainën, për kokë banori.

Reklama

Në konferencën për shtyp me shefen e diplomacisë gjermane, Analena Berbok, Osmani tha se Maqedonia e Veriut “që nga dita e parë ka një qëndrim të qartë në dënimin e agresionit të paprovokuar dhe të padrejtë rus kundër Ukrainës”.

“Jo vetëm që filluam menjëherë me ndihmën ushtarake dhe humanitare, por edhe Maqedonia e Veriut renditet e katërta në NATO për frymë për sa i përket mbështetjes së sigurisë që i është dhënë Ukrainës.

Ne gjithashtu i jemi bashkuar të gjitha 10 pakot e sanksioneve të BE-së dhe si vend kandidat jemi 100 për qind në përputhje me politikat e BE-së”, tha Osmani./Telegrafi/


Në trend Lajme

Më shumë
Pjesëtarë të MUP-it serb në Zveçan për të sulmuar pjesëtarët e KFOR-it

Pjesëtarë të MUP-it serb në Zveçan për të sulmuar pjesëtarët e KFOR-it

Lajme
Përjashtimi nga “Defender Europe 23”, Kurti: Nuk është në rregull të ngacmohet Kosova

Përjashtimi nga “Defender Europe 23”, Kurti: Nuk është në rregull të ngacmohet Kosova

Lajme
Kërkohet reagimi i ndërkombëtarëve pas arrestimit të dy shqiptarëve në Serbi

Kërkohet reagimi i ndërkombëtarëve pas arrestimit të dy shqiptarëve në Serbi

Lugina
Zëvendëskryeministri i Maqedonisë, Grubi: E kam lexuar draftin e Ramës për Asociacionin, e përkrah plotësisht

Zëvendëskryeministri i Maqedonisë, Grubi: E kam lexuar draftin e Ramës për Asociacionin, e përkrah plotësisht

Lajme
KFOR vendos parullë në Zveçan: Mbi 90 viktima në përkushtimin tonë për të ruajtur një mjedis të sigurt

KFOR vendos parullë në Zveçan: Mbi 90 viktima në përkushtimin tonë për të ruajtur një mjedis të sigurt

Lajme
Dalin rezultatet e testit të Gjuhës së Huaj, 24 për qind e maturantëve kanë marrë notën 10

Dalin rezultatet e testit të Gjuhës së Huaj, 24 për qind e maturantëve kanë marrë notën 10

Lajme
Kalo në kategori