Autoritetet shëndetësore serbe kanë zbardhur të dhënat e fundit rreth gjendjes me pandeminë.

Sipas informacionit të fundit, 5,107 njerëz janë infektuar me coronavirus në Serbi.

Brenda 24 orëve të fundit gjithashtu është bvrë e ditur se edhe 38 persona kanë ndërruar jetë..

Në total, Serbia ka regjistruar rreth 600 mijë të infektuar dhe rreth 5300 të vdekur, raporton b92.

Ndryshe, shteti serb po vazhdon vaksinimin e popullatës me të gjitha vaksinat, duke përfshirë ruso-kineze. /Telegrafi/