Udinese ka arritur të mposht Milanin me rezultat 3-1 në kuadër të javës së 27-të në Serie A.

Roberto Pereyra, Beto dhe Kingsley Ehizibue shënuan golat për Udinen, ndërsa Zlatan Ibrahimovic shënoi për Milanin.

Success ishte më i miri në fushë me notën 7.8 edhe pse nuk shënoi.

Paraqitje të mirë kishin edhe Pereyra (7.5) dhe Udogie (7.5).

Më i dobëti në fushë ishte Brahim Diaz me notën 6.1.

Notat e lojtarëve të Udineses dhe Milanit

/Telegrafi/