0Shares

Nigeria e ka mposhtur minimalisht Burkina Fason në finalen e Kupës Afrikane të Kombeve, për t’u shpallur dhe kombëtarja më e mirë e kontinentit të ‘zi’.

Sfida ishte e dominuar nga Nigeria nga fillimi, kurse golin e veteëm në këtë takim e shënoi Mba në minutën e 40-të.

Rezultati ishte përfundimtar, pasi Burkina Faso nuk kishte kapacitet ta kthejë rezultatin.

Finales i parapriu dhe një ceremoni madhështore, e pa parë ndonjëherë më parë në këtë komopeticion. /Telegrafi/

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)