0Shares

Ish-portieri i Bayern Munichut, Jean-Marie Pfaff, ka thënë se Manuel Neuer mund të bëhet portieri më i mirë në botë.

“Ai mund të bëhet më i miri në botë, por ai duhet të luajë në nivelin më të lartë për disa vite me radhe, për shembull në Kupën e Botës 2014. Ai është faktor i madh i stabilitetit, sepse kolegët e tij e dinë se pas tyre është dikush që mund t’i pret goditjet e pamundura”.

“Neuer luan me dy këmbët, ai mund ta zgjidhë çdo problem pa pasur nevojë ta largojë topin. Ai po luan mirë gati si bashkëlojtarët e tij, ai mund të luajë edhe si mbrojtës qendror dhe kjo është një avantazh i madh për Bayernin”, ka thënë Pfaff për TZ. /Telegrafi/

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)