0Shares

Trajneri i Real Madridit, Jose Mourinho, në takimin ndaj Rayo Vallecanos do të regjistrojë ndeshjen e 100-te ne La Liga.

‘I veçanti’ nuk e ka ndërmend të ndalet këtu, ai vetëm dëshiron të vazhdojë t’i thyejë të gjitha rekordet.

Asnjë trajner tjetër madrilen nuk ka arritur ketë rekord në 100 ndeshje në krye të skuadrës. Rekordi i tij është impresionues, në 100 ndeshje të zhvilluara ka fituar 75 prej tyre, ka barazuar 13 dhe ka humbur vetëm 11.

I vetmi trajner që mund të konsiderohet i përafërt me të është Miguel Munoz që ka fituar 72 ndeshje, ka barazuar 13 dhe ka humbur 15 në 100 ndeshje me Real Madridin. /Telegrafi/

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)