0Shares

Qendra e Cleveland Cavaliers, Anderson Varejao, do të mungojë në pjesën e mbetur të sezonit në NBA, sepse i është zbuluar një tromb gjaku në mushkërinë e djathtë.

30-vjeçari u lëndua në dhjetor të vitit të kaluar dhe u desh t’i nënshtrohej ndërhyrjes kirurgjike gjatë këtij muaji, nga e cila do të duhej të pushonte dy muaj.

Mirëpo, pas shfaqjes së problemeve serioze, ai është dërguar në spital ku është zbuluar trombi dhe është duke u trajtuar me terapi anti-koaguluese.

Në një komunikatë të Clevelandit thuhet se braziliani do të shërohet plotësisht, megjithatë kjo do të marrë kohë. /Telegrafi/

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)