LAJMI I FUNDIT:

Mysafirit të emisionit të “zërit të Putinit” i bie të fikët gjatë një diskutimi për situatën në Rusi

Mysafirit të emisionit të “zërit të Putinit” i bie të fikët gjatë një diskutimi për situatën në Rusi

Një emision televiziv rus është ndalur papritur kur një nga të ftuarit e tij u rrëzua – gjatë një transmetimi të drejtpërdrejtë.

Reklama

Siç shkruan Newsweek, përcjell Telegrafi, një video që po qarkullon në internet tregon të ftuarit në mbrëmje me Vladimir Solovyov që nxitojnë në ndihmë të burrit që ra në tokë.

Incidenti ndodhi gjatë një paneli diskutimi mbi një sërë çështjesh politike në Rusi.

Burri që u rrëzua është identifikuar si Andrey Karneev, kreu i Shkollës së Studimeve Aziatike në Shkollën e Lartë të Universitetit të Ekonomisë në Moskë.

Ai mësohet se është shëruar plotësisht pas incidentit dhe është cituar të ketë dhënë shpjegime për atë që i ka ndodhur.

Videoja e Karneev-it që i bie të fikët u shpërnda në shumë faqe të mediave sociale në internet, duke përfshirë Twitter, YouTube, Telegram dhe TikTok, duke marrë qindra mijëra shikime.

Dhe një nga komentuesit e rrjeteve sociale me tallje ka shkruar: “Ai nuk mund të dëgjonte Solovyev kështu që vendosi të vdiste”.

Karneev, në fakt, nuk vdiq dhe në një version të zgjeruar të videos thuhet se ai mund të shihej duke u ndihmuar të çohej në këmbë dhe duke u larguar nga skena nga të ftuarit e tjerë dhe Solovyov.

Mediat ruse kanë marrë një shpjegim nga ai se çfarë i ka ndodhur në studio.

Sipas Karneev, ai ishte “thjesht i trullosur”, “nuk kishte fjetur mjaftueshëm një natë më parë” dhe gjithashtu ishte “nervoz”.

Ai vendosi të mos largohej nga studio.

“Për çdo rast, ata thirrën një mjek, [dhe] ai tha se ishte në rregull”, citohet të ketë thënë Karneev.

Karneev ka thënë gjithashtu se gjendja e tij nuk kishte lidhje me diskutimet që po zhvilloheshin brenda studios në atë kohë.

Ndryshe, prezantuesi Vladimir Solovyov njihet si pro-rus në vendin e tij, gjë që i ka dhënë pseudonimin “zëri i Putinit”. /Telegrafi/


Në trend Botë

Më shumë
Pamje dramatike, dhjetëra ushtarë ukrainas ia mësyjnë llogoreve të rusëve

Pamje dramatike, dhjetëra ushtarë ukrainas ia mësyjnë llogoreve të rusëve

Evropa
Rubin: Serbia është i vetmi vend në Ballkan ku mediat ruse ‘RT’ dhe ‘Sputnik’ transmetojnë ende

Rubin: Serbia është i vetmi vend në Ballkan ku mediat ruse ‘RT’ dhe ‘Sputnik’ transmetojnë ende

Botë
Dhjetëra ushtarë rusë braktisin pozicionet e tyre në vijën e frontit, sipas pamjeve që po shpërndahen në rrjet

Dhjetëra ushtarë rusë braktisin pozicionet e tyre në vijën e frontit, sipas pamjeve që po shpërndahen në rrjet

Evropa
Momenti kur ukrainasit hedhin në erë tankun rus

Momenti kur ukrainasit hedhin në erë tankun rus

Evropa
Çiklisti ukrainas vazhdon rrugën sikur nuk po ndodh asgjë në momentin që rusët shkrepin një raketë

Çiklisti ukrainas vazhdon rrugën sikur nuk po ndodh asgjë në momentin që rusët shkrepin një raketë

Evropa
Ish-gjenerali amerikan: Putin më parë përdor armë bërthamore sesa humb luftën në Ukrainë

Ish-gjenerali amerikan: Putin më parë përdor armë bërthamore sesa humb luftën në Ukrainë

Evropa
Kalo në kategori