0Shares

Trajneri i Real Madridit, Jose Mourinho, ka deklaruar se ai nuk e ka ndërmend që të dorëzohet aq lehtë para mediave spanjolle, të cilat beson se shumë shpejt do ta bëjnë ‘kritikimin’ si sport kombëtar në Spanjë.

“Mund të më duartrokisni dhe të më vërshëlleni. Por, nuk do t’iu pyes nëse do të jem në pankinë”.

“Nuk do të largohem aq lehtë nga futbolli. Unë shpresoj që tifozët të përkrahin ekipin dhe të na ndihmojnë të fitojmë ndeshjen. Kritikat ndaj njerëzve tashmë janë shndërruar në sport këtu, por është në rregull”, ka theksuar Mourinho.

Ai shtoi më tutje se ka marrëdhënie të përkryera me trajnerin e Atletico Madridit, Diego Simeone, duke shpresuar se në derbi nuk do të jenë në lojë aq shumë gjyqtarët të cilët sipas Mourinhos ndikuan në humbjen nga Betisi.

“Ndaj Betisit ishin tri lojtarë në fushë. Tani shpresojmë të jemi vetëm dy ekipe që luajnë futboll, ku njëri do të jetë më i mirë se tjetri dhe shpresoj se ekipi i mirë të jetë ekipi im”, ka deklaruar Mourinho.

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)