LAJMI I FUNDIT:

Momenti kur ukrainasit shkatërrojnë raketahedhësen ruse me një granatë të vetme

Momenti kur ukrainasit shkatërrojnë raketahedhësen ruse me një granatë të vetme

Ky është momenti kur droni ukrainas shkatërron një raketahedhëse të shumëfishtë të forcave ruse.

Reklama

Siç raportohet, Brigada e 59-të e Motorizuar shkatërroi sistemin rus të tipit BM-21 Grad 122 mm me një granatë të vetme 40×53 mm, transmeton Telegrafi.

Granata që shkatërroi armatimin rus ishte hedhur nga një dron.

Pamjet besohet se janë xhiruar në qytetin Donetsk, sipas një uebfaqe të Ukrainës.

Ndryshe luftime janë duke u zhvilluar edhe në qytetin Bakhmut të Ukrainës derisa ditë më parë u raportua se mund të nisë një kundërofensivë. Mirëpo, tani presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky thotë se nuk mund të fillojë kjo kundërofensivë pa siguruar më shumë armatim.  /Telegrafi/


Në trend Botë

Më shumë
Dhjetëra ushtarë rusë braktisin pozicionet e tyre në vijën e frontit, sipas pamjeve që po shpërndahen në rrjet

Dhjetëra ushtarë rusë braktisin pozicionet e tyre në vijën e frontit, sipas pamjeve që po shpërndahen në rrjet

Evropa
Pamje dramatike, dhjetëra ushtarë ukrainas ia mësyjnë llogoreve të rusëve

Pamje dramatike, dhjetëra ushtarë ukrainas ia mësyjnë llogoreve të rusëve

Evropa
Momenti kur ukrainasit hedhin në erë tankun rus

Momenti kur ukrainasit hedhin në erë tankun rus

Evropa
Rubin: Serbia është i vetmi vend në Ballkan ku mediat ruse ‘RT’ dhe ‘Sputnik’ transmetojnë ende

Rubin: Serbia është i vetmi vend në Ballkan ku mediat ruse ‘RT’ dhe ‘Sputnik’ transmetojnë ende

Botë
Ish-gjenerali amerikan: Putin më parë përdor armë bërthamore sesa humb luftën në Ukrainë

Ish-gjenerali amerikan: Putin më parë përdor armë bërthamore sesa humb luftën në Ukrainë

Evropa

"Po villnin dhe kishin njolla të mëdha në lëkurë": Ushtarët rusë kishin shfaqur shenja helmimi nga rrezatimi në Çernobil

Evropa
Kalo në kategori