LAJMI I FUNDIT:

Modelja braziliane ndërron jetë në moshën 40 vjeçare pas disa komplikimeve gjatë një operacioni estetik

Modelja braziliane ndërron jetë në moshën 40 vjeçare pas disa komplikimeve gjatë një operacioni estetik
Foto: Instagram

Një nga modelet dhe influencueset më të rëndësishme të Brazilit, Lygia Fazio, ka ndërruar jetë në moshën 40-vjeçare pas disa komplikimeve teksa i nënshtrohej një operacioni estetik.

Reklama

Ajo vdiq nga një goditje në tru gjatë operacionit, në të cilin ishte duke aplikuar silikon industrial dhe polimetil metakrilat në të pasmet e saj.

Lajmin për vdekjen e ka bërë të ditur familja me anë të një postimi të shpërndarë në rrjete sociale.

View this post on Instagram

A post shared by Lygia Fazio (@lygiafazio)

“Miq, fatkeqësisht Lygia ka kaluar në botën tjetër. Ju falënderojmë për gjithë mbështetjen, ju kërkoj të na kuptoni, nuk mund t’i përgjigjemi të gjitha mesazheve”, thuhet në deklaratë.

“Përveç kësaj, informacioni për atë që ka ndodhur tashmë është shpjeguar këtu. Nuk është e nevojshme të shpjegohen të gjitha detajet tani. Respektoni dhimbjen tonë”.

View this post on Instagram

A post shared by Lygia Fazio (@lygiafazio)

Çfarë është PMMA?

Është një substancë që duhet të trajtohet nga profesionistë dhe duhet të injektohet në doza të vogla, por është e ndaluar në vithe dhe gjoks dhe mund të jetë fatale.

Gjatë procesit, mikrosferat e materialit shpërndahen në të gjithë yndyrën dhe ngjiten në inde.

Substancat e rrezikshme u përhapën në të gjithë trupin e modeles, duke shkaktuar vdekjen e saj.

View this post on Instagram

A post shared by Lygia Fazio (@lygiafazio)

Modelja ishte përdoruese e rregullt e operacioneve estetike dhe i fundit ishte në të pasme.

Problemi kryesor është se ajo iu nënshtrua operacioneve në një klinikë klandestine dhe të panjohur. /Telegrafi/

View this post on Instagram

A post shared by Lygia Fazio (@lygiafazio)

Në trend Magazina

Më shumë
Jetuan për disa vite në Zelandën e Re, Vesa Luma dhe Big Basta rikthehen përfundimisht në Shqipëri

Jetuan për disa vite në Zelandën e Re, Vesa Luma dhe Big Basta rikthehen përfundimisht në Shqipëri

Magazina
Marina Vjollca shkëlqen me stilin unik gjatë pjesëmarrjes në Javën e Modës në Milano

Marina Vjollca shkëlqen me stilin unik gjatë pjesëmarrjes në Javën e Modës në Milano

Magazina
Beniada vë në plan të parë figurën e admiruar në pozat e reja

Beniada vë në plan të parë figurën e admiruar në pozat e reja

Magazina
Pierce Brosnan dhe djali i tij pozuan së bashku dhe mahnitën fansat

Pierce Brosnan dhe djali i tij pozuan së bashku dhe mahnitën fansat

Magazina
Xhuli shfaqet në Times Square, Andi zbulon 'hilen' se si çdo njeri mund të shfaqet për 15 sekonda në 'billboard'

Xhuli shfaqet në Times Square, Andi zbulon 'hilen' se si çdo njeri mund të shfaqet për 15 sekonda në 'billboard'

Magazina
Refugjate e luftës - Kosovarja Atdhetare Hoxha martohet me yllin anglez të ragbit

Refugjate e luftës - Kosovarja Atdhetare Hoxha martohet me yllin anglez të ragbit

Magazina
Kalo në kategori