Në tregun tonë prej kohësh është shndërruar në një prej produkteve ushqimore më të kërkuara dhe pa asnjë befasi – Perutnina Ptuj ka arritur të përmbushë gjithmonë pritjet e konsumatorëve.

Mishi i freskët nga linjat Natur dhe Premium Natur janë një vlerë e jashtëzakonshme në të gjitha aspektet.

Vlerë për tryezën familjare

100% i freskët, pa hormone dhe pa antibiotik – Mishi i freskët nga Perutnina Ptuj vjen në vendin tonë në baza ditore, çka garanton jo vetëm freskinë, por edhe vlerat ushqimore dhe cilësinë e këtyre produkteve të mishit të pulës.

Me origjinë 100% sllovene, mishi i freskët i pulës nga Perutnina Ptuj vjen me linjat Natur (Mish Pule dhe Mish Gjeldeti) si dhe me linjën Premium Natur (mish i freskët i marinuar në stilin italian).

Të parezistueshme dhe super të shijshme, mishi i freskët nga Perutnina Ptuj do t’iu kënaqë gjatë gjithë muajit të Ramazanit, andaj ja vlen t’i begatoni vaktet tuaja që do të bëjnë ambientin familjar të jetë një kënaqësi e madhe.

Vlerë për tregun

Besimi, siguria dhe cilësia janë kryefjalë e Perutnina Ptuj dhe në vendin tonë prodhuesi slloven i mishit të pulës ka vënë standarde të larta.

Fillimisht paketim duke sjell standardet e larta evorpiane me theks në kujdesin e konsumatorëve dhe  më pas duke u përkujdesur për cilësinë superiore të produkteve që çdo ditë e më shumë po mbizotërojnë në tryezat e familjeve kosovare.

Për këtë, Perutnina Ptuj gjatë gjithë muajit të Ramazanit siguron konsumatorët se do të bëjë furnizim të rregullt me mishin e freskët në mënyrë që t’u qëndrojë sa më pranë dëshirave për t’u ushqyer shëndetshëm.

Ku të gjeni mishin e freskët nga Perutnina Ptuj për Ramazan?

Mishi e freskët nga Perutnina Ptuj mund ta gjeni në platformën online Begmart.com që ua sjell mishin e freskët në shtëpi me transport FALAS në automjete frigoriferike.

Marketet ku mund të gjeni mishin e freskët nga Perutnina Ptuj: 

PODUJEVË: Agnesa market

LIPJAN: ETC, Interex, Super Viva

GJAKOVË: ETC, Meridian, Viva Fresh Store, Landi Star 2

MALISHEVË: Kastrati Center

PRIZREN: Abi Store, ETC, Viva Fresh Store, Meridian 2 pikat, Super Viva (Big Brother)

SUHAREKË: Interex, ETC, Viva Fresh Store

GJILAN: Mishtroja Gazi rruga për Bujanoc dhe Pasjak, Drini market, Agmia Center, Viva Fly, ETC, Interex 2 pikat, Viva Fresh ish kombinati i tekstilit, Meridian

VITI: Mediteran, Interex

FERIZAJ: Interex, ETC, Viva Fresh Store, Plus market, Eli Ab 2 pikat, Tregu ditor 3 pikat, Super Viva 2 pikat, Frutaria

MITROVICË: Interex 2, Bamex market, Emona Center 3, Meridian 2 pikat, ETC.

VUSHTRRI: Edona market, Interex 22, Emona Center 1

PEJË: Luani 3, Banacol, ETC 1, Viva Fresh Store, Interex

ISTOG: Banana center

FUSHË KOSOVË: Interex, ETC, Viva Fresh Store dy pikat, Super Viva te fakulteti AAB dhe te rrethi, Albi market, Tregu Ditor, Stina Market, Meridian lagjia Dardania, market VIVA te rrethi i Fushë Kosovës

PRISHTINË:

INTEREX – te QKUK, Dardani, te Qafa, te 4 Llullat 2 pikat

ETC – Graçanicë,

A & B Market – Lagjia e spitalit

ALFA Market – Ulpianë

TREGU DITOR – lagjia e spitalit, te Parku i qytetit

VIPROS – Bregut Diellit, Dragodan

ELI AB – Dardani

EMONA – Mati 1, Bregu Diellit, te 4 Llullat

SUPER VIVA – lagjia e Spitalit 2 pikat, Ulpianë, te Grand Store, rruga për Gërmi

TREGU GROUP – Ulpianë, Dardani, Bregu Diellit, Kalabri, Tophane, Pejton përball restaurant Fjala

BENI DONA – Ulpianë

ALBANA market – te Qafa

FRUITS Market – Dragodan

FRESCO EXCLUSIVE – Dragodan

FRESKIA Market – Tokbahshqe

VALBONA Market – Velani

EGZOLINDA Market – Lagjia Qëndresa

ANI Market – Mati 1

CONAD – Dragodan

MAXI – rruga B, te Kino ABC

BEKA MARKET – Tophane, rruga Medresesë

ALBI – Dardani, Bregu Diellit, Veterrnik, Dragodan, Sllovenia Sportit

MERIDIAN – Lagjia Qëndresa, Royal Mall rruga B, te Lesna, Kalabri, Dardani, rruga B, lagjia Marigona, Bregu Diellit, Dragodan, Aktash, rruga për Gërmi

VIVA FRESH STORE – Ulpianë, te rrethi i Matiqanit objekti KAWA, te rrethi te banesat e Standardit, Veterrnik, Bregu Diellit, rruga B, Dardani 3 pikat, Pejton te banka NLB, te 4 Llullat, Tokbahqe, Kolovicë, Bardhosh.