0Shares

Lionel Messi ka paralajmëruar se Bayern Munich do të ketë një “motivim shtesë” në ndeshjen e sotme kundër Barcelonës dhe se ata janë “më të fuqishëm se vitin e kaluar”.

“Cilido kundërshtar në këto gjysmëfinale do të jetë i vështirë, por Bayerni këtë vit ka qenë shumë, shumë i mirë. Ata kanë luajtur në nivel të lartë dhe kanë shënuar shumë gola”.

“Ata do të kenë motivim shtesë pas asaj çfarë ndodhi në fund të garës së vitit 2012, kur ata u mposhtën nga Chelsea në fushë të vet”.

“Mendoj se dëshira e tyre për ta fituar titullin është edhe më e madhe këtë herë. Dhe Bayerni është një skuadër më e fuqishme këtë vit se atë të kaluarin, sipas mendimit tim”, ka thënë Messi.

Argjentinasi ende nuk dihet nëse do të jetë në gjendje të luajë në takimin e sotëm që zhvillohet në Allinz Arena. /Telegrafi/

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)