0Shares

Mesfushori i Barcelonës, Javier Mascherano, ka folur për shokun e tij të skuadrës, Lionel Messi, duke e cilësuar atë si një vrasës në fushë.

“Për sa i përket futbollit, ai është një vrasës. Messi dëshiron të luajë futboll dhe nuk i intereson se kë e ka përballë”.

“Ai bën gara me vetën. Ky është një virtyt i mirë dhe ai ka arritur në një nivel, ku është bërë më shumë si një golfist se sa futbollist. Çdo ditë ai mundohet t’i zvogëlojë mangësitë”, është shprehur 28 vjeçari për Mundo Deportivo./Telegrafi/

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)