0Shares

Qendërmbrojtësi i Romës, Marquinhos, është shumë afër nënshkrimit të marrëveshjes me PSG-në, të cilët thuhet se do të paguajnë 35 milionë euro për të.

Të dy klubet janë në negociata të avancuara për strukturën e marrëveshjes, që pritet të përmbyllet brenda 48 orëve.

Mediat franceze besojnë se Marquinhos tashmë është pajtuar në princip me kampionin e Francës dhe se shumë shpejtë do ta firmosë kontratën.

Në garë për 19-vjeçarin është edhe Barcelona, të cilës i është refuzuar oferta e parë prej 20 milionë eurove. /Telegrafi/

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)