0Shares

Lëvizja Socialiste për Integrim (LSI) dhe Partia Bashkimi për të Drejtat e Njeriut (PBDNJ)mund të shkojnë në zgjedhjet parlamentare të 23 qershorit në një koalicion të përbashkët.

Kjo jo vetëm faktin se kreu i PBDNJ-së Vangjel Dule deklaroi se po shikon mundësinë për të qenë pjesë e një “Poli të Tretë”, por sepse dje ai ka zhvilluar një takim “sekret” me kreun e LSI-së Ilir Meta. Meta dhe Dule kanë drekuar për gati dy orë në një nga restorantet e kryeqytetit larg vëmendjes së medies.

PBDNJ prej vitit 2009 ka qenë pjesë e opozitës ndërsa tani ndihet e distancuar nga Partia Socialiste, të njëjtën distancë po kërkon të krijojë edhe LSI me Partinë Demokratike, me të cilën bashkëqeveris prej 2009-s. /Telegrafi/

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)