Lojtari i Inter d’Escalders, Ildefons Lima Sola ka reaguar rreth anulimit të ndeshjes mes Dritës dhe Linfieldit në parakuaklifikimet e Ligës së Kampionëve.

Ditë më parë, klubi kosovar e eliminoi skuadrën nga Andrroa me rezultat 2-1, për të kaluar në rrethin tjetër, aty ku do të përballej me Linfieldin.

Sola ka shkruar në llogarinë e tij në Twitter se ai nuk mund ta kuptojë se përse autoritete zvicerane i lejuan ata të luajnë kundër Dritës, ndërsa tani këtyre të fundit u është anuluar ndeshja ndaj Linfieldit.

“Nuk e kuptoj pse autoritetet shëndetësore të Zvicrës na lanë të luajmë me Dritën në një situatë të njëjtë që sot sjelli pezullimin e ndeshjes ndaj Linfield”, ka shkruar ai.

Ende është e paqartë për fatin e ndeshjes, mirëpo kampioni i Superligës së Kosovës rrezikon të humbë takimin 3-0 në tavolinë, shkaku që autoritete e shëndetësisë në Zvicër dyshojnë se ka më shumë lojtarë të infektuar me coronavirus. /Telegrafi/