Liverpooli e s’pastron QPR-në

Liverpooli ka shënuar fitore të thellë me rezultat 3-0 në udhëtim te Queens Park Rangers, për të vazhduar ngjitjen në tabelë.

The Reds e mbaruan takimin për gjysmë ore. Luis Suarez shënoi dy herë në minutën e 10-të dhe të 16-të për 2-0 dhe epërsinë solide të Liverpoolt.

Daniel Agger e trefishoi epërsinë në minutën e 28-të që ishte dhe goli i fundit i sfidës.

Vendasit tentuan të ktheheshin në lojë, por Liverpool u tregua shumë stabil.

Me këtë fitore Liverpooli ka 28 pikë në tabelë dhe është në vendin e 10-të në tabelë me gjashtë pikë më pak se sa vendi i katërt Tottenhami. /Telegrafi/

Real Madrid TV sulmon gjyqtarët e El Clasicos, pretendon se një nga golat e Barcelonës nuk ishte e rregullt

Edhe po të shënonte Yamal, sërish Barcelonës nuk do t'i pranohej goli - mediumi spanjoll sqaron skenarin

Publikohet biseda e gjyqtarit me dhomën e VAR-it për golin ‘fantazmë’ të Lamine Yamal

Man City dhe Arsenali në ‘luftë’ me njëra-tjetrën për shërbimet e sensacionit të Ligës Premier

Capello zgjedh katër gjeni të futbollit, nuk e përfshin Ronaldon

"90 për qind e gjyqtarëve anojnë nga Real Madridi", rikthehet deklarata e ish-gjyqtarit të La Ligës pas El Clasicos